AVALEHT

Küsitlus

Kas oled käinud Järvamaa Muuseumis?
 

Paide pildid

Pilt 612.jpg


TÄHELEPANU!


Seoses koroonaviiruse nakkusohuga on

Järvamaa muuseum

alates 13. märtsist 2020

ajutiselt külastajatele suletud.


Muudatustest teavitame koheselt kodulehel ja sotsiaalmeedias!NB! Kõik küsimused palume esitada e-postiga aadressil

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.


*     *     *

Sajad teenetemärgid jõuavad Järvamaale

Läheneval Eesti Vabariigi sünnipäevakuul saab Järvamaa muuseumis külastada näitus Eesti riiklikest ja ametkondlikest teenetemärkidest. Aumärkide näituse „Eesti tänab" avamine toimub 20. jaanuaril 2019 kell 16.00 ning on pühendatud saja aasta möödumisele Tartu Rahulepingu sõlmimisest.


Kasutaja Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa Muuseum foto.
Järvamaa Muuseum on üks Eesti vanimaid maakonnamuuseume. Baltisakslaste initsiatiivil asutatud Muinasasjade Alalhoidmise Seltsi muuseumi külalisteraamatusse tehti esimene sissekanne 31. juulil 1905. Seda päeva loeme praeguse muuseumi ametliku tegevuse algusajaks.

Rohkem kui aastasaja jooksul on kogunenud muuseumile väärikas museaalide kogu, kus on üle 75 tuhande säiliku. Nendest osa on jõudnud juba ka digitaalsesse andmekogusse MUIS.

Järvamaa Muuseumi püsiekspositsiooni ilmestavad teematoad: muinasajast varajase rauaajani läbi arheoloogiliste leidude koos loodusosaga, 18. sajandi vana apteek, kultuuri- ja hariduselu, mõisatuba, eelmise sajandi alguse majanduselu, sajanditagune käsitöölise tuba, 60-ndate haritlase tuba, fotograafinurk 70-ndate fotodega.

Ajutiste näituste ruumis vahetuvad näitused 2-3 kuu tagant.

Järvamaa Muuseum pakub erinevaid muuseumitunde ja haridusprogramme, viib läbi ajaloo ja kultuuriga seotud sündmusi, vahendab giidituure ning ootab kodu-uurijaid ja teisi ajaloohuvilisi tutvuma rikkalike kogudega.

Järvamaa Muuseumis saab hea ülevaate meie maakonna ajaloo- ja kultuuripärandist ajast aega.

Tere tulemast Järvamaale ja Järvamaa Muuseumi!


  Külasta ka Vallimäel asuvat AJAKESKUS WITTENSTEINI

     
 
© Järvamaa Muuseum 2009-2013 - Design by homespace